На Жовківщині відкрили сучасну сімейну міні-ферму

1

28 вересня, у селі Бишкові урочисто відкрили сімейну ферму, створену у рамках Проекту уряду Канади “Розвиток молочного бізнесу в Україні”, який реалізовує Львівська аграрна дорадча служба.

Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

Сьогодні сім’я утримує 6 корів, 5 свиней та 2 коней. Завдяки реалізації канадської програми на фермі значно покращились умови утримання тварин. Зокрема, від Проекту сім’я отримала 10 гумових ковриків, 5 поїлок, 3 лампи для освітлення, вентилятор із системою автоматичного управління та сучасний доїльний апарат. Загальна вартість грантової підтримки родини склала близько 100 000 грн. Окрім того, сім’я за власні кошти підвела воду до приміщення ферми, облаштувала бетонні стійла, кормовий стіл та ін.

4

За словами директора Львівської аграрної дорадчої служби Івана Паньківа, фермерів також забезпечили засобами догляду за новим обладнанням.

“Окрім основного обладнання, ми також закупили для ферми енергозберігаючі лампи, регулятор освітлення та вентиляції, найкращі засоби для миття доїльного апарату, а також консерватор”, – зазначив він.

2

Як розповів голова фермерського сімейства Микола Губка, завдяки встановленню такого обладнання збільшується продуктивність поголів’я ферми. Це також дає можливість, навіть утримуючи більшу кількість корів, зменшити загальні витрати часу на роботу у господарстві та значно покращити умови праці членів родини.

3

Зокрема, завдяки збільшенню об’ємів заготівлі молока та підвищенню його якості, родина планує суттєво підвищити власні доходи. На даний час господарі реалізують молоко на місцевому ринку та маслозаводі, проте вже надалі планують реалізацію через кооперативне об’єднання. Також за допомогою молочних дорадників та тренерів Львівської аграрної дорадчої служби сім’я планує у майбутньому збільшувати поголів’я худоби до 10 корів.

Фото: ЛОДА

Comments

comments