Жовківський лісгосп можуть ліквідувати

Державне підприємство «Жовківське лісове господарство» може припинити своє існування. Його планують приєднати до «Львівського лісгоспу». Про це йдеться у матеріалі Інтернет-видання Львівський портал.

Як йдеться у публікації, реформування лісового господарства в Україні передбачає укрупнення лісгоспів. Так, Держагентство лісових ресурсів ініціювало в Україні оптимізацію мережі державних лісогосподарських підприємств на зразок адміністративно-територіальної реформи.

Як зазначає видання, зараз на Львівщині є 18 державних лісгоспів, а районів – 7. Тобто всі лісові підприємства мали б укрупнити так, аби на кожен район залишилось по лісгоспу. Однак чи буде так насправді – невідомо.

Укрупненням лісгоспів хочуть зменшити витрати на адміністративні потреби, об’єднати ресурси, вирівняти фінансове становище лісгоспів та підняти працівникам зарплату, – повідомив Львівський портал.

Сама процедура укрупнення передбачає приєднання одних держлісгоспів до інших, фактично злиття кількох юридичних осіб в одну. І крім об’єднаних спільних ресурсів, оптимізованого фінансування, тут також ідеться й про скорочення персоналу. Хоча нещодавно керівник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека запевняв, що масових звільнень не буде.

«Можливо, хтось із директорів втратить роботу. Але принципово жоден рядовий працівник не має втратити роботу. Як тільки буде щось напрацьовано, я піду до трудового колективу і будемо спілкуватися», – процитувало Анатолія Дейнеку Інтернет-видання.

Видання зазначає, що наразі можливі варіанти реформи лісового господарства обговорюють на різних рівнях влади, експерти та самі лісівники. Львівський портал, серед іншого, наводить приклад, коли до меншого за площею та економічно слабшого ДП «Львівський лісгосп» хочуть приєднати більші й успішніші ДП «Жовківський» та ДП «Бібрський лісгосп», а не навпаки.

Загалом, як зазначає видання, після реформи Держлісагентства на Львівщині не мало б залишитись Жовківського, Буського, Бібрського, Турківського, Старосамбірського та Боринського держлісгоспів як таких.
Разом з тим у публікації зазначається, що серед лісгоспів Львівщини найбільшими платниками податків стали, зокрема, Рава-Руський – 23 млн. грн., а також Жовківський – 20,3 млн. грн.

До слова, депутати Жовківської міської ради на сесії ухвалили рішення звернутися до прем’єр-міністра, міністра довкілля та міністра розвитку громад та територій з проханням відтермінувати реорганізацію лісових підприємств, зокрема Жовківського лісгоспу, оскільки він є «одним з бюджетоутворюючих на території Жовківської громади».

Нагадаємо, подібне звернення кілька місяців тому ухвалили депутати і Рава-Руської міської ради щодо Рава-Руського лісгоспу.

 

Comments

comments