Учні з Потелича вдруге поспіль стали кращими юними друзями прикордонників + ФОТО та ВІДЕО

На території відділу ДПСУ «Рава-Руська» відбувся  щорічний зліт «Клубів «Юних друзів прикордонників».

Зліт «Клубів ЮДП» – це змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів прикордонних населених пунктів, які містять елементи військової та спортивної підготовки.

– Клуб «Юних друзів прикордонників» – це одна з найбільш дієвих форм виховання у школярів високих почуттів патріотизму, любові і вірності славним бойовим традиціям Державної прикордонної служби, – розповів заступник начальника з персоналу відділу ДПСУ «Рава-Руська» майор Сергій Гарбарчук.

Юні друзі прикордонників вивчають історію ДПСУ, матеріали про героїзм та мужність, які вивили воїни-прикордонники у роки війни та АТО, основні елементи орієнтування на місцевості, відвідують музеї, з ними організовують бесіди військовослужбовці, ветерани, надають допомоги в інженерному облаштуванні Державного кордону, вивчають основи військової справи.

Цього року зліт став вже восьмим і, традиційно, участь у ньому взяли вісім клубів ЮДП. Учасниками змагань були учні 6-8 класів з рава-руських шкіл, навчальних закладів Потелича, Забір’я, Річок та Дев’ятира. Загалом – 88 дітей.

Гостями заходу були методист Рава-Руського міського будинку дитячої та юнацької творчості Світлана Новоселова, методист відділу освіти Жовківської РДА Омелян Боровець, ветеран прикордонної служби Микола Хоружий, президент клубу «Велорава» Ігор Чобіт.

Начальник відділу ДПСУ «Рава-Руська» підполковник Сергій Паламарчук побажав учасникам злету зайняти перше місце і отримати якомога більше задоволення від змагань. 

Омелян Боровець висловив сподівання, що змагання стануть хорошою можливістю для хлопців та дівчат проявити себе і підготовкою до можливої військової служби.

Ветеран-прикордонник Микола Хоружий під час свого виступу пригадав, як в дитинстві теж був юним другом прикордонників, що стало початком до його майбутньої служби у прикордонних військах. 

Змагання «Клубів ЮДП» передбачало одинадцять випробувань. Кращими у проходженні стройовим кроком та проходженні з піснею став загін Потелича, другим – Рава-Руської школи-інтернату, третім – Дев’ятира.

Найбільше разів підтягнулись на перекладині учні школи-інтернату, Річок та Рава-Руської школи-гімназії. У віджиманні кращими були школярі Потелича, Забір’я та гімназії.

Найкраще гранату метали учасники загону Потелича серед хлопців та Рава-Руської школи №2 серед дівчат. Другий результат у цих змаганнях серед хлопців показали учні школи №2 та Річок – серед дівчатк, третій – Річок серед хлопців а Потелича серед дівчат.

У тріалі (змаганнях на велосипедах) першу трійку зайняли учасники загонів Дев’ятира, Потелича та школи-інтернату.

Серед хлопців найкраще стріляли учасники загону Дев’ятира, Потелича, гімназії та Забір’я, а серед дівчат – Рава-Руської школи №1, Річок, школи №2 та Забір’я.

І серед хлопців, і серед дівчат, найкраще розбирають та збирають автомат учні школи-гімназії (І місце) та Потелича (ІІ місце). Третій результат серед хлопців показали учасники загону школи-інтернату та Дев’ятира, серед дівчат – Річок.

Найкращими слідознавцями на цьогорічному злеті «Клубів ЮДП» стали учасники загонів Потелича, школи-гімназії, Річок та Дев’ятира, а у естафеті – Дев’ятира, школи-гімназії, Потелича, Річок та школи-інтернату.

Найкращі капітани цього разу у клубу ЮДП зі школи №1 (І місце), Річок (ІІ), Дев’ятира та школи-гімназії (ІІІ).

За підсумками змагань, вдруге поспіль кращим «Клубом «ЮДП» став загін Потелича. Друге місце завоювали гімназисти, третє – вихованці школи-інтернату.

– Основним завдання клубів «ЮДП» є підготовка молодого покоління до майбутньої служби в Збройних Силах України, Державній прикордонній службі, пробудити в них інтерес до цього, – додав Сергій Гарбарчук. – І, звісно, важливою складовою клубів «ЮДП» є допомога воїнам-прикордонникам в охороні кордону. 

Завершився зліт «Клубів «ЮДП» нагородженням переможців та учасників і традиційним обідом на польовій кухні.

Тарас Левко, газета “Прикордоння” №3 (75) від 4 червня 2016 року

Comments

comments