У школі-гімназії дітей харчують по-новому

У навчально-виховному комплексі «Рава-Руська школа-гімназія» шкільну їдальню передали в управління приватному підприємцю. Відтак, останній займається харчуванням дітей під час навчального процесу.

Про це йдеться у №18 (130) газети “Прикордоння”.

Харчування дітей у закладах середньої освіти Жовківщини відбувається централізовано – через відділ освіти Жовківської РДА, який укладає угоди з постачальниками продуктів, і з бюджету якого відбувається утримання їдалень та фінансування кухарів. Однак, як писало «Прикордоння» у попередніх номерах, з цим пов’язано багато труднощів, зокрема, відповідно до чинного законодавства, за таким механізмом у школах не могли харчуватися діти, які не належать до пільгових категорій. Крім того, і якість харчування там не завжди всіх влаштовувала.

Одним із перших навчальних закладів у Жовківському районі, де харчуванням дітей займається приватний підприємець, і стала Рава-Руська школа-гімназія. Ініціаторами його залучення були батьки учнів, які тут навчаються.

– Залучити приватного підприємця до організації харчування у нашій школі-гімназії батьки хотіли давно, однак необхідно було знайти такого, який би був зацікавлений у цьому, юридично правильно підготовлена документація та рішення сесії міської ради, на якій заяву батьків підтримали б депутати, – розповіла директор Рава-Руської школи-гімназії Олександра Міщенко. – Першою такий досвід на Жовківщині на початку цього року отримала школа у Дублянах, а ми стали першими у Раві-Руській.

Батьки неодноразово зверталися з проханням передати в оренду їдальню, так як бачили позитивні приклади такої організації харчування у Львові чи інших містах України. Відтак на загальношкільних батьківських зборах вони запропонували звернутися у міську раду із проханням передати шкільну їдальню в оренду приватному підприємцю. За це проголосували трохи більше 80% батьків.

Підприємець за власні кошти підготував їдальню школи-гімназії до нового навчального року, зокрема, закупив нові столи та стільці. Кожного дня меню тут інше, тому діти з радістю харчуються у шкільній їдальні.

– Нашу їдальню тепер стало відвідувати значно більше учнів, навіть постійно утворюються черги, – додала Олександра Міщенко.

Тарас Левко

Comments

comments