Магерівчанка стала ведучою на телебаченні

20 листопада минулого року на телеканалі UA:Львів (колишні ТРК «Львів», 12 канал, – Авт.) вийшла рубрика «Квіткова майстерня» у телепередачі «Добрий ранок». Її ведучою стала мешканка Магерова Лариса Кожушко – квітникарка, яка вирощує сотні квітів. На момент виходу газети “Прикордоння” (18 грудня 2018 р., – Авт.) вийшло вже п’ять випусків. Про те, як їй вдалось потрапити на телебачення, про вирощування квітів ми розпитали пані Ларису, – йдеться у №22 (112) газети “Прикордоння”.

– Пані Ларисо, як почали цікавитись квітами?

– Спеціально ними не цікавилась. Вони дуже органічно увійшли в моє життя з самого малечку. У нас в родині всі люблять квіти. До прикладу, моя двоюрідна бабуся по материній лінії, була головним агрономом у колгоспі (ще за рад. часів), мала велику колекцію квітів. Мама, яка працювала завідувачкою Миколаївського районного ЗАГСу, завжди сама, не чекаючи розпорядження, висаджувала квіти на клумбах перед установою. Тому назви багатьох квітів я знала вже з дитинства.

А займатись квітникарством почала тоді, коли приїхала до Магерова. Містечку, на мою думку, дуже бракувало яскравих кольорів, квітів для букету знайти було майже неможливо. Тому я вирішила, що вирощуватиму їх сама.

Біля багатоквартирного будинку, де ми з чоловіком живемо, є ряд городів. Спершу я там сіяла квіти на невеличкій ділянці, а тепер – вже ціла грядка стала яскравим квітником. Крім того, я вже почала садити квіти і на повір’ї у свекрухи (Сміється, – Авт.).

Як на це реагують близькі, сусіди?

Сусіди спершу дивувались, що замість петрушки, цибулі, щавлю чи іншої городини, я висаджую квіти. Не розуміли, що я з них матиму – не їстиму ж. А для мене важливо, щоб я могла зранку вийти на балкон, випити горнятко кави, дивлячись на красу. Це – позитивний заряд енергії на цілий день.

Коли почала садити квіти у свекрухи на подвір’ї, то «ховала» їх за городиною – боялась, аби вона не заперечувала.

Чоловік тішиться, що я маю заняття і не придумую йому якоїсь роботи (Сміється, – Авт.). Хоча і він мимоволі перейнявся моєю пристрастю – мусить допомагати.

– Скільки у вас квітів?

– У цьому сезоні було близько 100 сортів гладіолусів. Думаю, що у наступному сезоні їх буде вдвічі більше. Жоржин також – близько сотні, а от ірисів є значно більше – до 250 сортів. І це не враховуючи колекції тюльпанів, нарцисів, флоксів та ін.

– Де берете їх?

– Купую. Дуже багато витрачаю грошей на придбання квітів. До прикладу, у минулому році лише гладіолусів придбала на 1,5 тис. грн.

– Чи не думали над тим, аби вивести свій сорт квітів?

– Так, думала, але наразі до цього ще не готова. Селекційна робота потребує повної віддачі. Робота у музичній школі, ансамбль (Лариса Кожушко працює викладачем у Рава-Руській дитячій музичній школі, є учасницею народного сімейного ансамблю «Кожушки» – Авт.), підготовка до телепередач не залишають на це часу.

Чи приносить вам квітникарство матеріальний дохід?

Щоб воно було для мене бізнесом – то ні. Але якщо комусь треба квіти – звертайтесь, буду рада допомогти.

– Нещодавно на телеканалі UA:Львів ви стали ведучою телерубрики «Квіткова майстерня». Як потрапили на телебачення?

– Як кажуть, випадковостей не буває. Так було і в мене. Влітку мені зателефонували з телеканалу і запросили на прямий ефір. Хтось із гостей повинен був розповідати про орхідею, але відмовився від участі у телепередачі. А задовго до цього на одному із музичних фестивалів я познайомилась з однією із ведучих телеканалу. Тоді у нас з нею зайшла розмова про квіти, потім ми потоваришували у соціальних мережах, де я публікую фотографії своїх квітів. Таким чином, я потрапила у поле зору телебачення.

Рішення про участь у прямому ефірі необхідно було прийняти дуже швидко, оскільки це був кінець робочого тижня, напередодні свята, а ефір повинен був відбутися у суботу з самого ранку. Для мене це було несподівано, я трохи була зайнята домашніми стравами, тому спершу відмовилась від участі у телепередачі. А потім згадала про одну із лекцій відомого історика Ярослава Грицака, у якій він говорив про «вікно можливостей», і я таки погодилась. Зрозуміла, що такого шансу може більше не бути.

Наступного дня, вранці, о 6 годині, з орхідеєю у руках, я сіла в автобус і поїхала до Львова. Цікаво, що, попри спеку, у якій мені довелось везти квітку до Львова і назад, після ефіру ця орхідея дуже гарно розцвіла. Так би мовити, відчула славу (Сміється, – Авт.).

Через два місяці мене запросили для участі в іншому прямому ефірі. Тоді я розповідала про жоржини і гладіолуси, як зберегти їх протягом зими. Попри запланованих п’ять хвилин, ефір тривав п’ятнадцять.

Ще через місяць ми говорили про осінню посадку цибулькових – тюльпанів та  ірисів. Ведучій Христині Лебідь сподобалось як я розповідаю про квіти і вона запропонувала мені стати ведучою квіткової рубрики у програмі “Добрий ранок”. Близько місяця я думала і, зрештою, погодилась.

 

– Як готуєтесь до запису?

Підготовка займає дуже багато часу, адже готуюсь дуже ретельно: потрібно продумати концепцію передачі, враховуючи особливості рослини, про яку говоритимемо. Тему обираю сама. З останніх – про цибулькові. Наприкінці листопада спеціалізовані квіткові магазини, як і більшість інших, організували «чорну п’ятницю», у яку, з величезними знижками, продавали насіння квітів. Багато хто, в тому числі і я, придбали чимало посадкового матеріалу, але не встигли висадити, так як прийшли перші морози. Тому, в одному із випусків «Квіткової майстерні», я розповіла про те, де садити і як зберігати цибулькові взимку.

Які враження від роботи на телебаченні?

– Дуже подобається. Для мене великим позитивом є не лише можливість поділитись своїм власним досвідом із глядачами, а й здобувати новий. У студії почуваю себе затишно – так, як вдома.

Чого прагнете досягти своєю телерубрикою?

­– Хотілося б, щоб в Україні було більше україномовних передач про квіти. На жаль, таких програм є дуже мало. Тому хочу, аби українці мали доступ до україномовного продукту.

Comments

comments