Куликівського землевпорядника оштрафували за хабарництво

Землевпорядника Куликівської селищної ради Наталію Скіру засудили за хабарництво. Відповідний вирок виніс суддя Жовківського районного суду 19 листопада.

Про це йдеться у №21 (111) газети “Прикордоння”.

Так, 13 червня цього року до Куликівської селищної ради прибула громадянка для написання заяви на отримання земельної ділянки для будівництва житлового будинку на території селищної ради у селі Мервичах. Тоді ж, як встановив суд, землевпорядник запропонувала громадянці дати їй неправомірну вигоду за обіцянку здійснити вплив на прийняття позитивних рішень щодо цього питання: спершу – виділення земельної ділянки, а згодом – і передачу у власність. За такі «послуги» землевпорядник запропонувала дати їй 2 тис. доларів США. Проте згодом, 9 серпня, сума зросла до 3 тис. При цьому, як пояснила Наталія Скіра у суді, збільшити суму коштів запропонувала саме громадянка, яка, до слова, є інвалідом. Але чому сума зросла – пояснити не змогла. Все обговорювалось за адресою, у якій розташовується селищна рада.

Згодом, на засіданні земельної комісії депутати Куликівської селищної ради вирішили «відкласти» заяву через накопичення великої кількості відповідних питань. Питання, по суті, «зависло», – громадянці не було відмовлено і не було його вирішено.

10 серпня, у службовому кабінеті, землевпорядник отримала 1 тис. доларів. При цьому, як виявилось, ці кошти були несправжніми, а – імітаційними, які виготовили заздалегідь.

Хабар для землевпорядника громадянка принесла у конверті, який залишила під папкою на столі в робочому кабінеті першої. Сама ж Наталія Скіра про це знала, але в руки конверт не взяла. Коли громадянка вийшла з кабінету, туди прийшли оперативники і затримали землевпорядника. Усе це відбувалось в кінці робочого часу і після його закінчення, тому сторонніх людей в кабінеті не було.

Після затримання, землевпорядника Куликівської селищної ради відправили у слідче управління, а наступного дня їй обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави. Що, власне, і було зроблено у сумі 88 тис. 100 грн. Крім того, майно землевпорядника, а саме – земельну ділянку, було арештовано.

У суді Наталія Скіра свою вину визнала повністю та розкаялась. Вона пояснила, що хабар хотіла отримати через скрутне матеріальне становище – хворобу батька, яку той переніс минулого року, та чоловіка. Разом з тим, землевпорядник, за її словами, не мала наміру ділити кошти хабаря з селищним головою чи депутатами, а хотіла їх виключно для себе. Також Наталія Скіра заявила, що впливу на них також немає, а мала надію, що депутати проголосують за надання громадянці земельної ділянки. При цьому, останній землевпорядник говорила одне, а сама хотіла в шахрайський спосіб заволодіти коштами, які передбачені для «сприяння» у виділенні земельної ділянки.

Інші учасники кримінального провадження не оспорювали фактичних обставин справ, тому суддя вирішив, що вина землевпорядника доведена повністю.

При винесенні вироку, обтяжливих обставин для землевпорядника у вчиненні кримінального правопорушення суд не вбачив. Як обставини, що пом’якшуюють її вину, визнано щире каяття Наталії Скіри у скоєному та активне сприяння у розкритті кримінального правопорушення.

Враховуючи це, а також позитивну характеристику землевпорядника, те, що вона не перебуває на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра, раніше не була судимою, суддя призначив їй штраф у розмірі 17 тис. грн. Крім того, суддя вирішив скасувати арешт на майно землевпорядника і повернути заставу, яку за неї було сплачено.

Наразі вирок ще може бути оскаржений у апеляційному суді протягом 30 днів. Якщо цього не станеться, то він набере законної сили.

Фото зі соціальних мереж

 

Comments

comments