У Раві відкрили першу комунальну аптеку! + ФОТОРЕПОРТАЖ

У приміщенні старої державної аптеки по вул. Львівській, 5, відкрили Рава-Руську міську соціальну аптеку – перший аптечний комунальний заклад на території міста, створений Рава-Руською міською радою.

Нагадаємо, протягом останнього року аптека, яка тут розташовувалася, була частиною аптечної мережі державного комунального підприємства «Центральна районна аптека №60 м. Жовкви». Однак ця мережа збанкрутувала, аптеки, які входили до її складу, закрили. Аптека №72 у Раві-Руській працювала найдовше – до травня цього року. Однак, попри заборгованість із заробітною платою, керівник ДКП «ЦРА №60» вирішив продати стародавні меблі, яким понад 100 років, які є власністю територіальної громади міста, якій належить разом з приміщенням. 

Однак спільно із міською владою, депутатами та громадою колективу вдалося відстояти приміщення, меблі та обладнання, яке дозволяє виготовляти ліки. Більше того, депутати Рава-Руської міської ради створили міську соціальну аптеку аби у майбутньому не допустити спроб зазіхнути на її приміщення та стародавні меблі.

Протягом літа тривав ремонт всередині аптеки, а також було відремонтовано фасад будинку на першому поверсі, де вона розташовується. 

– Ліцензію ми отримали доволі швидко хоча думали, що нам можуть чинити різноманітні перешкоди, – розповіли працівники КП «Рава-Руська міська соціальна аптека».

24 серпня, у День Незалежності, о. Михайло Гнідець освятив приміщення новоствореної аптеки, яка має 110 річну історію. Що цікаво, аптеку відкрили у переддень річниці її створення.

– 25 серпня 1905 року це приміщення придбав аптекар Едвард Подобінський, де згодом створив аптеку, яка тепер є найстарішою у місті, – розповіла працівник аптеки Любов Прокіп.

На відкритті аптеки перебували також і ті, зусиллями яких вдалося зберегти її і створити заново, – представники міської влади, апарату міської ради, комунального підприємства та громади міста. Колектив аптеки залишився той же, що і раніше: Марія Іванюра, Любов Прокіп та Галина Шабат.

– Довгий шлях було пройдено, щоби відкрити цю аптеку. Але завдяки підтримці громади міста та міської влади ми змогли цього добитися, – зазначила директор аптеки Марія Іванюра. – У місті багато комерційних аптек, але жодна з них не виготовляє лікарські форми за індивідуальними рецептами. Ми будемо старатися відновити всі функції, які були у нашій аптеці раніше, і забезпечувати равчан доброякісними ліками.

У одній із кімнат аптеки її працівники облаштували музейний куток. Там виставлено різні речі, які використовували для виготовлення ліків у аптеці у минулі десятиліття, а також фотографії першого власника аптеки і самої аптеки початку ХХ століття.

Любов Прокіп розповіла історію аптеки і про те, як застосовували музейні експонати ще тоді, коли виконували свої прямі функції.

До слова, у майбутньому у Рава-Руській міській соціальній аптеці планують розширити експозицію і перетворити її на повноцінну аптеку-музей.

– Найближчим часом плануємо розпочати дослідницьку роботу над створенням книги про історію аптеки, – додала Любов Прокіп.

Наразі ж, окрім придбання ліків, равчани та гості міста можуть також безкоштовно ознайомитися з історією аптеки.

До слова, перша комунальна і найстаріша у Раві-Руській аптека працює з понеділка до суботи з 9 до 18 години, неділя – вихідний день. У майбутньому її графік роботи планують зробити цілодобовим.

Захар Негода, газета “Прикордоння” №10 (69) від 11 вересня 2015 року

 

Comments

comments