Церкву у Раві освятили через 18 років після будівництва

У Раві-Руській, відбулось освячення церкви св. великомучеників Бориса і Гліба Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Про це йдеться у №13 (103) газети “Прикордоння”.

Церкву освятив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій (Рудюк). Також він освятив престіл і відправив Божественну Літургію. Разом із ним до храму завітали духовенство УПЦ КП – секретар єпархії митр. прот. Володимир Бачинський, декан жовківського благочиння Степан Кіндрат, отці Михайло з Магерова, Ярослав з Монастирка, Зеновій з Городжева, Богдан з Деревні, Іван з Крехова, Іван з Нового Села, Василій з Мацошина, Павло з Бутина, Василій з Пристані, Андрій з Волиці, Петро з Гійча, Богдан з Кам’янки-Липника, Ігор зі Львова, Любомир зі Львова, Степан з Глинська, та протодиякон Семен Пігура. Літургія відбувалась за участь актету «Орфей».

На святкову подію прийшли як парафіяни церкви, так й інших церков і конфесій.

Під час чину освячення митрополит Димитрій спільно з духовенством та вірянами звершив урочистий хресний хід з часточкою мощів навколо храму, який було окроплено освяченою водою.

Під час звершення малого входу митрополит Димитрій урочисто нагородив хрестом з оздобами настоятеля храму св. мучеників Бориса і Гліба о. Юрія Магалюса.

– Це дуже рідко трапляється, особливо, у наш час, коли ми зустрічаємо храми, які присвячені святим страстотерцям Борисові і Глібу, – зазначив у своєму благословенні митрополит Димитрій. – Ми повинні бути розумними людьми, знати історію цих страстотерців, фактично, перших мучеників України.

Митрополит розповів про мученицьку загибель Бориса і Гліба у братовбивчій війні між синами князя Київської Русі Володимира Великого. Він подякував парафіянам і настоятелю церкви і висловив сподівання, що вони пам’ятатимуть і згадуватимуть історію мучеників Бориса і Гліба.

– Пам’ять про них була дуже сильною. Нам треба її повернути. Ви є тою невеличкою частиною людей, які повертають пам’ять про Бориса і Гліба, – додав митрополит.

Отець Юрій, у свою чергу, від імені парафіян подякував митрополиту за відвідини парафії та звершене богослужіння.

До слова, церква святих мучеників Бориса і Гліба у Раві-Руській була збудована ще у 2000 році. Її було збудовано на Гуцульщині з карпатської смереки. З того часу, при настоятельстві о.Юрія, до неї добудували паламарку, ризницю та притвір. Саме тому освячення церкви відбулось лише зараз. Тож богослужіння відбувались на антимінсі, без якого звершувати їх було б неможливо.

– Це дуже рідкісна й історична подія, – зазначив о.Юрій.

 

Comments

comments