“Закон про місцеві вибори не дає можливості молоді бути обраними”, – Ірина Верещук

Замість відкритих списків на місцевих виборах, які повинні відбутися 25 жовтня цього року, насправді людям пропонують найбільш закриті  за всі роки Незалежності України.

Таку думку висловила колишня міський голова Рави-Руської Ірина Верещук в ефірі ток-шоу Шустер live від 26 червня.

– Коли ми говоримо про те, що нам справді треба взяти нових людей, влити нову кров у владу і взяти відповідальність на місцях, і у той же самий час в парламенті беруть за основу законопроекту, який не передбачає самовисування, а обіцяє лише  від партій бути “благословенним” людям, які ідуть на місцях, то про що ми говоримо? – зауважила Ірина Верещук.

Вона процитувала гасло однієї з політичних партій напередодні виборів 2014 року – “Візьми і зроби”.

– Замість того, щоби приходити на ток-шоу і розповідати, як кожен з нас може взяти участь у виборах, дайте шанс молодим, освіченим, розумним людям, які готові пожертвувати своїми особистими амбіціями, піти у владу, взяти її у руки і змінити країну на краще.

При такому законі і виборчому законодавстві, які сьогодні існують, на думку Ірини Верещук, молоді люди не прийдуть до влади.

Ірина Верещук навела приклад, очевидно, натякаючи на Раву-Руську і на те, як балотувалася на посаду міського голови, коли кандидатам потрібно бути висунутим від партій аби мати можливість щось змінити у рідному місті.

– Міські голови ідуть до великих босів і маленьких босиків партійних і проситься: “Візьміть мене, будь ласка, висуньте від партій, бо я справді хочуть змінити щось у своєму місті”, а їм кажуть вступати у партію.

Нагадаємо, Ірині Верещук опоненти неодноразово закидали те, що вона балотувалася на посаду міського голови Рави-Руської від партії “Сильна Україна”. Однак насправді вона ніколи не була членом будь-якої партії, а під час місцевих виборів 2010 року право висувати кандидатів на посаду міського голови було лише у політичних партій.

 

 

Comments

comments