У Раві-Руській просять допомогти лелекам

У Раві-Руській, на місцевому сміттєзвалищі, оселилася зграя лелек.

Про це повідомили користувачі Facebook.

Користувачі закликають равчан привезти їжу для птахів і допомогти зберегти їм життя. За словами міського голови Миколи Зінька, на вівторок, 20 березня, багато небайдужих вже принесли їжу для лелек. Тому на цей день потреби у їхньому підгодовуванні вже немає. Равчан закликають у найближчі кілька днів, поки зберігатиметься холодна, морозяна погода, доносити лелекам їжі.

До слова, екологи радять: 

1. Організуйтеся із знайомими у невелику групу і зробіть розвідку чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек.

2. Якщо ви знайдете кілька чи більшу групу птахів, то вам потрібно буде оперативно діяти. Окрім того повідомте про місце розміщення птахів представників органів місцевого самоврядування, вчителів місцевої школи або керівників громадської природоохоронної організації, просто небайдужих людей. Інформуйте інших людей про умови рятування лелек та кличте їх на допомогу.

3. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо, це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом але і тижневою холодною, голодною і сніжною погодою.

4. На відстані 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку від: саме там можна буде врятуватися більшій кількості птахів. Потрібно викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Саме на це місце ви будете носити птахам їсти.

5. Ідеальна їжа для лелек – жива прісноводна риба, або відігріта морожена риба, миші, жаби, або інше м’ясо. Окрім того, лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та ін.

6. Небезпечно, коли до місця їх розташування добиратимуться собаки (!).

7. Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2013/03/27/ekology_rozpovily_yak_pravylno_ryatuvaty_lelek_400813

 

Comments

comments