Львівська ОДА поставила міста області перед фактом: Рава-Руська, зокрема, повинна приймати по 20 тонн сміття зі Львова щодня

22 червня відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської обласної державної адміністрації. На ньому обговорювали ситуацію щодо вивезення твердих побутових відходів зі Львова.

Про це «Прикордонню» стало відомо з власних джерел.

Зокрема, на засіданні комісії вирішили, що органи місцевого самоврядування повинні забезпечити прийом та захоронення твердих побутових відходів, які утворились у Львові. Львівська міська рада, відповідно до рішення, повинна надати до Генеральної прокуратури України конкретні факти перешкоджання законному вивезенню зі Львова твердих побутових відходів на полігони у межах Львівської області або на полігони на території інших областей відповідно до укладених угод.

У свою чергу, місцевим громадам повинні виділити субвенції.

Відповідно до рішення згаданої комісії, вивезення сміття зі Львова на полігони області повинне відбутися до 5 липня. Які це полігони міська влада Львова не повідомила, оскільки боїться, що це викличе обурення і перешкоджання з боку місцевих громад. Там говорять лише про те, що сміття прийняли вісім міст Львівської області, з яких лише з чотирма раніше вже були підписані відповідні угоди.

З власних джерел «Прикордонню» стало відомо, що листи з протоколом засідання комісії і пропозиції підписати договір про субвенцію та співпрацю було надіслано міським радам Рави-Руської, Бродів, Буська, Борислава, Белза, Мостиськ, Дрогобича, Жидачева, Миколаєва та Золочева. Так, квоти для Рави-Руської, зокрема, визначено в об’ємі 250 тонн твердих побутових відходів. Їх місто повинне приймати по 20 тонн щоденно, у тому числі у вихідні та святкові дні. У листі обласна влада також нагадала, що рішення комісії є обов’язковим до виконання.

У коментарі «Прикордонню» міський голова Рави-Руської Микола Зінько підтвердив, що відповідний лист від Львівської ОДА Рава-Руська міська рада отримала, однак місто наразі жодної тонни сміття не прийняло і ніяких документів міська влада не підписувала. 

Детальніше читайте у матеріалі у найближчому номері газети “Прикордоння”.

Фото “Прикордоння” Рава-Руського сміттєзвалища

Comments

comments