Стало відомо хто замовник і організатори провокації на дорозі “Львів – Рава-Руська”

Служба безпеки України повідомила деталі провокацій, які відбулися наприкінці березня на Львівщині та Волині, в тому числі, і про перекриття дороги Львів – Рава-Руська.

Обстріл Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку та синхронізована з ним у часі спроба перекриття траси «Львів – Рава-Руська» є частинами спрямованої підривної акції, організованої одним центром – спеціальними службами Російської Федерації.

У нуль годин вісім хвилин 29 березня в адміністративне приміщення Генерального Консульства Республіки Польща у Луцьку влучив постріл з ручного протитанкового гранатомета.

А в 10:15 того ж дня група у складі приблизно ста осіб намагалася перекрити рух автотранспорту на трасі «Львів – Рава-Руська». Акція мала тривати до 22-ї вечора, її учасники були орієнтовані на активний опір правоохоронцям. Час і спосіб проведення акцій свідчать про координацію обох провокацій з метою загострення українсько-польських міждержавних стосунків та оперативної обстановки у середині держави. Залучені за 150 – 200 гривень учасники провокації, серед яких був лише один етнічний поляк, палили шини і тримали в руках виготовлені заздалегідь транспаранти з гаслами «Волинь у серцях» та «Польща вас пам’ятає». Серед учасників провокації – особи без постійного місця мешкання та 22 неповнолітніх.

Серед організаторів – уродженець Луганщини та мешканка Львова, яка перебуває на обліку у психдиспансері. Правоохоронці розблокували автомобільне сполучення та опитали 92 затримані особи. В організаторів акції вилучено письмові, а також електронні інструкції стосовно порядку її організації та проведення. Також в учасників провокації вилучили фаєри та димові шашки.

Того ж дня Управління СБ України у Львівській області відкрило кримінальне провадження  за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх національної належності), ч. 2 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ч. 3 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Уже 30 березня у організаторів фейкової акції проведено невідкладні процесуальні слідчі дії – три обшуки в Києві, три огляди житла у Львові та один у Нетішині на Хмельниччині. Двом організаторам повідомлено про підозру. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Як встановили оперативники спецслужби, замовником реалізації протиправного задуму російських спецслужб є лідер радикальної громадської організації «Наждак» Микола Дульський, який переховується на території РФ, і якого розшукують українські правоохоронці за погрозу вбивства. М.Дульський – відомий агент впливу російських спецслужб, який за гроші веде активну антиукраїнську діяльність з 2015 року. Також встановлено, що його група причетна до замовних протестних заходів 15 березня біля Центрвиборчкому. 

Нагадаємо, 29 березня близько 200 невідомих осіб перекрили дорогу Львів-Рава-Руська у селі Гряді Жовківського району. Вони тримали у руках плакати польською мовою. Згодом правоохоронці заявили, що ця “акція” була проплаченою, на неї звезли людей зі сусіднх областей, серед яких, зокрема, бійці добровольчих батальйонів, школярі. Учасникам “акції” повинні були заплатити від 50 до 200 грн. СБУ назвало організатором російські спецслужби.

Comments

comments